कोन्ज्योसोममा नीति तथा कार्यक्रमका बारे परामर्श | Jana Aawaj News

कोन्ज्योसोममा नीति तथा कार्यक्रमका बारे परामर्श

पढ्न लाग्ने समयः < 1 मिनेट
कोन्ज्योसोममा नीति तथा कार्यक्रमका बारे परामर्श : Jana Aawaj News

ललितपुर । कोन्ज्योसोम गाउँपालिकाले आगामी आर्थिक वर्ष २०८१/०८२ का लागि नीति तथा कार्यक्रम निर्माण गर्ने क्रममा सरोकारवालासँग परामर्श थालेको छ ।

आईतबार गाउँपालिकाको सभाहलमा भएको छलफल कार्यक्रममा गाउँ कार्यपालिकाका सदस्य, विभिन्न शाखाका कर्मचारी, विभिन्न राजनीतिक दलका प्रतिनिधि, शिक्षक र विद्यार्थी संगसंगठनका प्रतिनिधि, पर्यटन व्यावसायि, युवा समूह लगायतकाको सहभागिता रहेको थियो । उक्त नीति तथा कार्यक्रम छलफलमा सबै क्षेत्रका प्रतिनिधिको प्रतिनिधिमूलक रुपमा सहभागिता जनाउँदै उक्त सहभागिहरुबीच समूहगत छलफल गरी छलफलका निष्कर्षलाई प्रस्तुती गरिएको थियो ।

गाउँपालिकाले आगामी आर्थिक वर्षका नीति तथा कार्यक्रमका लागि यस अगाडिनै गाउँपालिकाले वडागतरुपमा नै नीति तथा कार्यक्रमका लागि सुझाव माग गरेको थियो । गाउँपालिकाले स्थानीय आवश्यकता र मागका आधारमा नीति तथा कार्यक्रम बनाउन लागेको गाउँपालिकाले जनाएको छ ।

स्थानीय सरकार सञ्चालन ऐनले आगामी आर्थिक वर्षका लागि चालु आर्थिक वर्षको असार १० गते भित्र नै नीति, कार्यक्रम तथा बजेट गाउँ सभामा पेश गरिसक्नु पर्ने कानुनीय व्यवस्था गरेको छ । गाउँपालिकाले उक्त कानुनी व्यवस्थालाई समयसिमा भित्र नै कार्यान्वयन गर्ने गरी नीति, कार्यक्रम र बजेट सभामा पेश गर्ने तयारी गरेको गाउँपालिकाका उपाध्यक्ष राजनप्रसाद घिमिरेले जानकारी दिनुभयो ।

 

+ posts